RSS
 

Spotkanie świąteczne w krainie czarów

22 Gru

Ponad 100 osób uczestniczyło w artystycznym spotkaniu świątecznym, zorganizowanym 21 grudnia przez Forum Inicjatyw Twórczych. Samych artystów było blisko trzydziestu – śpiewali, grali na instrumentach, prezentowali się w popisach aktorskich.

Spotkanie rozpoczęło się od fragmentu spektaklu „Alicja w krainie czarów”, nad którym w FIT pracujemy od kilku miesięcy. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Narodowego Centrum kultury w ramach projektu: „Przygotowanie i realizacja spektaklu Alicja w krainie czarów”. Widzowie docenili zarówno zdolności aktorskie, wokalne i choreograficzne młodych artystów, jak i całą oprawę spektaklu – zachwycające kostiumy oraz piękną scenografię. Takie efekty były możliwe dzięki zaangażowaniu wielu ludzi: pani Sylwii Maszewskiej – reżyserce i autorce scenariusza, Maciejowi Janeckiemu, który zajął się oprawą muzyczną, Lidii Pyciarz, która opracowała choreografię oraz twórcom ludowym z gminy Parzęczew i młodzieży z parzęczewskich szkół, którzy na wspólnych zajęciach pracowali nad scenografią. Szczególne podziękowania i gratulacje należą się oczywiście dzieciom i młodzieży, występującym w spektaklu.

Przesłanie zaprezentowanego fragmentu widowiska, które w skrócie można określić jako wezwanie do wzajemnej życzliwości, dobroci i szacunku, mimo wszelkich różnic i odmienności, okazało się bardzo aktualne w ten specyficzny, świąteczny czas. Znakomitym, artystycznym dopełnieniem były kolędy i inne utwory świąteczne, zaprezentowane przez podopiecznych FIT. Dzieci młodzież śpiewały i grały na różnych instrumentach znane, lubiane kolędy i piosenki, czasem w oryginalnych, zaskakujących aranżacjach. Na koniec wszystkim uczestnikom imprezy świąteczne życzenia złożył, uczestniczący w spotkaniu Wójt Gminy Parzęczew – Ryszard Nowakowski.

Renata Nolbrzak

 

Skomentuj