RSS
 

Artur Gotz w Cafe Forum

15 paź

            „Trzeba było znaleźć klucz taki aby nie przesadzić i żeby to było w dobrym guście. Aby zachować tekst i intencję tych piosenek.” – tak o swojej płycie z interpretacją piosenek Kabaretu Starszych Panów wypowiada się Artur Gotz, piątkowy gość Cafe Forum.

12 października mieliśmy przyjemność gościć w Cafe Forum wybitnego aktora teatralnego, filmowego, a także wokalistę – Artura Gotza. Jako wokalista debiutował w Piwnicy pod Baranami w Krakowie. W sierpniu 2010 ukazała się jego płyta „Obiekt seksualny” z 17 piosenkami o tematyce damsko-męskiej. W lutym 2015 ukazała się druga płyta Artura Gotza „Mężczyzna prawie idealny”. 

Wizyta w Cafe Forum wpisała się w promocję kolejnej płyty Artura Gotza, przygotowanej z okazji 60. rocznicy powstania legendarnego Kabaretu Starszych Panów. Pierwszy program Kabaretu Starszych Panów, którego twórcami byli Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora, został wyemitowany przez telewizję 16 października 1958 roku. Repertuar Kabaretu był wielokrotnie opracowywany przez wielu wspaniałych artystów i wokalistów, co świadczy o absolutnym mistrzostwie tekstów piosenek i muzyki, będących dla kolejnych pokoleń niekończącą się inspiracją.

Artur Gotz odnosi się z szacunkiem do pierwotnych wykonań, ale dzięki swoim zaskakującym aranżacjom i porywającej interpretacji, piosenki w jego wykonaniu połączyły to, co sentymentalne z tym, co bliskie i aktualne człowiekowi XXI wieku.

Artur Gotz już od pierwszych chwil, kiedy pojawił się na scenie nawiązał wspaniały kontakt z parzęczewską publicznością. Ten niesamowity recital z pewnością zapadnie w pamięci uczestnikom piątkowego spotkania w Forum Inicjatyw Twórczych.

Dominika Patyk

 

Skomentuj