Dobra Nowina w FIT

Rok 2020 został uchwalony przez Sejm RP rokiem św. Jana Pawła II, z tej okazji 28 sierpnia w sali widowiskowej Forum Inicjatyw Twórczych odbył się niezwykły koncert poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II w wykonaniu zespołu Dobra Nowina.

Zespół Dobra Nowina tworzą trzy wspólnie muzykujące rodziny oraz zaprzyjaźnione osoby. Koncert był fuzją muzyczną trzech rodzin, które pragnęły podzielić się z publicznością radością rodzinnego – międzypokoleniowego muzykowania, co w dzisiejszych „zagonionych” czasach przedstawia wielką wartość. Różnorodnie zaaranżowane utwory oraz specjalnie skomponowane na tę okazję piosenki, okazały się świetnym polem do popisu dla młodych muzyków oraz stworzyły niepowtarzalną atmosferę radości, przyjaźni i miłości do muzyki. – mówi Anna Szoszkiewicz, wokalistka Dobrej Nowiny.

Na scenie zobaczyliśmy niemalże cztery pokolenia wykonawców – od dzieci poprzez młodzież do osób dorosłych w różnym wieku. Sekcję wokalną Dobrej Nowiny” tworzą: Anna Gończar, Antonina Pawlak, Amelia Jaworowska i Anna Szoszkiewicz. W sekcji instrumentalnej zobaczyliśmy: Fryderyka Pawlaka, Antoniego Szoszkiewicza, Paulinę Leszczyńską, Piotra Ćwiklińskiego, Juliana Ćwiklińskiego, Piotra Szoszkiewicza, Macieja Ćwiklińskiego oraz Kamila Pawlaka. Nad scenariuszem, przygotowaniem muzyków i wokalistów czuwali Anna Szoszkiewicz, Maciej Ćwikliński i Kamil Pawlak.

Anna Szoszkiewicz zapytana o to, co było inspiracją do tej twórczej pracy, odpowiada: Inspiracją do poszukiwań repertuaru,  który złożył się na koncert  zespołu Dobra Nowina była niewątpliwie 100. rocznica urodzin Jana Pawła II. Niezwykle atrakcyjnym aspektem koncertu był duży aparat wykonawczy –  instrumenty klawiszowe, dęte, perkusyjne oraz piękno ludzkiego głosu.

Podczas o koncertu zespół Dobra Nowina wykonał takie utwory jak m.in: „Zwycięzca śmierci”, „Czego chcesz od nas Panie”, „Jezus zwyciężył”, „Zamiast”, „Tyś jak skała, tyś jak wzgórze” czy „Abba Ojcze”. Równolegle wyświetlane były archiwalne materiały wideo, zarejestrowane podczas pielgrzymek Jana Pawła II do Polski. Na zakończenie wszyscy uczestnicy koncertu, wspólnie z artystami zaśpiewali pieśń „Barka”, która była ulubioną pieśnią Świętego Jana Pawła II.

Koncert poprzedziły wcześniejsze wielomiesięczne przygotowania artystów, podczas których powstały cztery filmy prezentujące wyżej wymienione utwory, ale także fragmenty twórczości poetyckiej Jana Pawła II. Wśród wybranych utworów poetyckich znalazła się „Pieśń o słońcu niewyczerpanym” oraz wiersz „Dzieci”. Przygotowane nagrania można zobaczyć na facebooku Forum Inicjatyw Twórczych.

Dominika Patyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *