RSS
 

Dożynki 2013

04 Wrz

W niedzielę 1 września miało miejsce w Parzęczewie uroczyste zakończenie żniw czyli Dożynki.

Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym. Następnie z dożynkowym chlebem i wieńcami przemaszerowano korowodem prowadzonym przez bryczki konne nad zalew w Parzęczewie.

Po zakończeniu obrzędów dożynkowych odbył się Turniej Sołectw. Różnorodność konkursów pozwoliła na wykazanie się talentami artystycznymi,  manualnymi i kulinarnymi, a także sprytem intelektualnym i sprawnością fizyczną uczestników. Zwycięzcą zostało Sołectwo Chociszew.

Główną atrakcją dożynek był występ kabaretu „Kopydłów”, który rozbawił publiczność do łez. Dla miłośników poezji śpiewanej zagrał zespół „Błogostan”, działający przy Forum Inicjatyw Twórczych. Imprezę zakończył tanecznymi rytmami zespół „Na żywo”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce „Galeria 2013”

https://www.foruminicjatyw.pl/galeria-2013-rok/?album=3&gallery=63

Działania w ramach projektu pn: „Tradycje dożynkowe w Gminie Parzęczew – realizacja spektaklu obrzędowego, organizacja festynu dożynkowego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Małe projekty” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. (Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich)

 

Skomentuj