RSS
 

Dożynki gminno – parafialne w Parzęczewie

26 sie

Rolników Gminy Parzęczew reprezentowali w tym roku Zuzanna Maślińska z Parzęczewa i Jan Bartczak z Kowalewic. Zuzanna Maślińska prowadzi, od kilku lat samodzielnie, gospodarstwo o powierzchni 25 ha. Tegoroczna Starościna z powodzeniem łączy pracę w gospodarstwie z pracą zawodową w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach oraz aktywnością społeczną. Pani Zuzanna jest niezwykle aktywną osobą, zawsze zaangażowaną w lokalne wydarzenia, także kulturalne. Wielokrotnie nagradzana w konkursie „Czysta zagroda, piękniejsza wieś”. Ma wiele pasji: taniec, muzykę, filmy przyrodnicze oraz… motocykle (jest właścicielką pięknego choppera suzuki).

Jan Bartczak ma 48 lat i mieszka w Kowalewicach. Prowadzi tam wraz z żoną Jolantą i dwoma córkami gospodarstwo o powierzchni 15 ha. Gospodarstwo nastawione jest na hodowlę bydła opasowego i krów mlecznych. Pan Jan interesuje się sportem, jest byłym piłkarzem klubu sportowego „Puchatek” w Gordatowie, Dziś grywa w siatkówkę, najczęściej ze swoimi córkami.

Tegoroczną imprezę dożynkową można zaliczyć do udanych mimo niesprzyjającej pogody. Na część obrzędową złożyły się: tradycyjny korowód z kościoła nad zalew, wręczenie bochna oraz wieńców dożynkowych gospodarzom gminy przy wtórze tradycyjnych pieśni w wykonaniu kapeli i zespołu śpiewaczego z Parzęczewa. Wieńce przygotowały w tym roku sołectwa: Chociszew, Bibianów, Mikołajew, Opole, Parzęczew, Śniatowa, Tkaczewska Góra, Trojany.

Jeśli chodzi o atrakcje artystyczne Dożynek, entuzjazm wzbudził, znany z ekranów telewizyjnych, Kabaret pod Wyrwigroszem. Artyści skutecznie rozśmieszali zgromadzoną licznie publiczność. Podobał się także koncert, grającego niezwykle energetyczną muzykę szantową i folkową zespołu Jolly Roger. Do tańca, na zakończenie imprezy grał znany już w Parzęczewie i bardzo lubiany zespół Na Żywo.

Duże zainteresowanie wzbudził także turniej sołectw, organizowany w naszej gminie po raz trzeci. Brało w nim udział 5 sołectw: Chociszew, Parzęczew, Śniatowa, Tkaczewska Góra, Trojany. Walka była niezwykle wyrównana, w ostatecznej punktacji po raz trzeci zwyciężył Chociszew, zdobywając Puchar Wójta Gminy. Nagrodą dla wszystkich sołectw, biorących udział w turnieju jest wycieczka do Torunia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju sołectw – doceniamy ogromny wkład pracy i podziwiamy jej efekty!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Galeria 2014

 

Skomentuj