RSS
 

Dzień Kobiet w FIT

07 mar

W dniu 4 marca br. w sali widowiskowej Forum Inicjatyw Twórczych odbyła się impreza z okazji Dnia Kobiet. Na początku wystąpiły panie z zespołu śpiewaczego z Parzęczewa, tym razem w innym, nie ludowym, repertuarze. Panie wykonały humorystyczne piosenki ze spektaklu „Klimakterium”. Także w takich klimatach panie sprawdziły się rewelacyjnie.

Na dalszą część imprezy przygotowane zostały zabawy i konkursy dla publiczności, m.in. karaoke i „Jaka to melodia”. Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: Jolanta Żłobińska – sekretarz Gminy Parzęczew, Anna Janicka – członkini KGW z Parzęczewa, Adam Świniuch – Sekretarz Powiatu Zgierskiego oraz przewodniczący Rady Gminy w Parzęczewie – Władysław Krawczyk. Publiczność została podzielona na kilkanaście grup. Osoby siedzące przy jednym stoliku stanowiły drużynę.

Jedną z konkurencji było karaoke, polegające na śpiewaniu znanych przebojów na tle odtwarzanego z nagrania akompaniamentu instrumentalnego bez warstwy wokalnej. Karaoke podzielone zostało na 3 rodzaje: tradycyjne, kultowe i biesiadne. Wszystkie występy, niezależnie od oceny jury były bardzo udane. Braki zdolności wokalnych uzupełniane były dużą dawką poczucia humoru, co wpłynęło na znakomitą atmosferą. Inną konkurencją była „Jaka to melodia” – zadaniem drużyn było rozpoznawanie utworów muzycznych i podanie ich tytułów. I miejsce zajęła drużyna z Wielkiej Wsi. Na koniec na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

i.k.

 

Skomentuj