RSS
 

Dzień kobiet w rytmie bluesa

11 mar

Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia. Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia. 9 marca, w Parzęczewie to wójt i członkowie rady gminy obdarowywali słodkościami kobiety licznie zgromadzone w Forum Inicjatyw Twórczych.

9 marca w Forum Inicjatyw Twórczych odbyło się spotkanie związane z obchodami święta kobiet. Po przywitaniu zgromadzonych gości, głos zabrał wójt gminy Parzęczew, który złożył serdeczne życzenia zgromadzonym paniom i symbolicznie złożył kwiaty na ręce dyrektor Forum Inicjatyw Twórczych – Renaty Nolbrzak. Wójt, Ryszard Nowakowski wraz z przewodniczącym rady gminy Władysławem Krawczykiem i sołtysem Trojan – Markiem Barańskim rozdali zgromadzonym gościom słodkie upominki.

Po zakończeniu uczty dla ciała, nastąpił czas na ucztę dla ducha – rozpoczął się niezapomniany koncert Bartka Grzanka. Bartek Grzanek to niezwykle utalentowany, charyzmatyczny gitarzysta, obdarzony wyjątkowo ciepłym głosem.  Już pierwsze dźwięki stworzyły niezwykły klimat, którym Bartek wciągał słuchacza coraz głębiej w swój muzyczny świat. Podczas sobotniego spotkania, goście sali widowiskowej FIT mogli usłyszeć głównie autorskie utwory artysty, przygotowane specjalnie na tą okazję w wyjątkowej oprawie muzycznej, nie zabrakło też jednak bluesowych perełek m.in. piosenki „The thrill is gone” B. B. Kinga.

Perfekcyjnie przygotowany wieczór sprawił, że wszystkie zgromadzone panie poczuły się w tym dniu wyjątkowe, a i panowie nie kryli zachwytu przygotowanymi atrakcjami.

Dominika Patyk

 

 

Skomentuj