RSS
 

El Duende Flamenco – koncert walentynkowy

17 lut

14 lutego sala widowiskowa Forum Inicjatyw Twórczych stała się słoneczną Andaluzją. Sceną zawładnął energetyczny zespół El Duende Flamenco, prezentując niezwykłą w swym wyrazie sztukę flamenco.

Podczas koncertu w sali widowiskowej Forum Inicjatyw Twórczych muzycy przenieśli zebranych gości do słonecznej Andaluzji, by zaprezentować jedną z największych muzycznych atrakcji tamtego regionu. To właśnie na południu Hiszpanii narodziła się sztuka flamenco, związana z folklorem Cyganów andaluzyjskich.

Flamenco to nie tylko taniec, to zjawisko kulturowe, obejmujące muzykę, śpiew, taniec, strój i zachowania, jest dziedziną, która wciąż ewoluuje. W przeciwieństwie do innych form tanecznych, które posiadają określone formuły i podlegają ścisłym regułom, flamenco zostawia dużo przestrzeni dla solowej improwizacji i swobodnej ekspresji. Mowa ciała, mimika i gesty, które są odzwierciedleniem wewnętrznego stanu ducha tancerza, zachwycają i przekazują emocje artysty. Koncert pozwolił widzom lepiej wniknąć w istotę tego zjawiska, wyszli oni ze spotkania pełni pozytywnej energii. Walentynkowy wieczór z pewnością zaliczyć można do udanych, a piosenka kultowego zespołu Gipsy Kings Baila me długo jeszcze rozbrzmiewała w uszach przybyłych gości.

Dominika Patyk

 

Skomentuj