Elektrowstrząsy

11 października w Forum Inicjatyw Twórczych gościliśmy Alberta Pyśka, który przeniósł zgromadzonych gości w zagadkowy świat muzyki elektronicznej. Swoim barwnym głosem i niebywałym talentem aktorskim oczarował wszystkich a jego nieoczywiste interpretacje utworów stworzyły niezwykły, magiczny klimat.

Albert Pyśk od 2014 roku jest związany z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, gdzie gra m.in. tytułowe role w “Hamlecie” czy “Carze Samozwańcu” – głośnych spektaklach wyreżyserowanych przez Jacka Głomba. Od stycznia 2020 r. zaczyna współpracę z Teatrem Capitol we Wrocławiu. Albert Pyśk jest również założycielem Teatru Zamiast w Łodzi i zespołu „Cynamonowy Ogród”, w którym śpiewa i gra na gitarze.

W piątkowy wieczór w Cafe Forum Albert Pyśk zaprezentował własną interpretację „Boskiej komedii” Dantego Alighieri. Poemat przedstawia wizję wędrówki poety przez zaświaty. Albert Pyśk skupił się szczególnie na opisie piekła, ma ono kształt gigantycznego, składającego się z dziewięciu kręgów stożka zwężającego się ku dołowi, na każdym kręgu piekielnym osadzeni są coraz więksi grzesznicy. Trafnie skomponowana muzyka idealnie oddawała klimat poematu.

Artysta zaprezentował również Balladę maczetową (słowa: Magdalena Drab Pyśk, muzyka: Albert Pyśk), za którą otrzymał nagrodę specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za najlepsze wykonanie polskiej piosenki podczas 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Umiejętności aktorskie artysty sprawiły, że świetnie zatarł granice pomiędzy sztuką a życiem, stworzył dający do myślenia portret tramwajowego mordercy z dobrym sercem.

Recital Alberta Pyśka był niewątpliwie nową formą aktywności twórczej prezentowanej w Cafe Forum, z pewnością jednak spotkanie to zostało odebrane bardzo pozytywnie i na długo zapadnie w pamięci mieszkańców gminy Parzęczew.

Dominika Patyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *