RSS
 

Gra pozorów i inne plansze

03 gru

Pędzące żółwie, Tik… Tak… Bum!, Dobble, Skubane kurczaki, Qwirkle czy Blefuj (Gra pozorów o stworzeniach, których nikt nie lubi) to tylko niektóre z kilkudziesięciu gier, w które grały dzieci w sobotnie przedpołudnie, 3 grudnia, w sali Forum Inicjatyw Twórczych.

Na spotkanie, którego dodatkowym pretekstem były zbliżające się Mikołajki przyszły tłumnie dzieci w różnym wieku, niektóre ze swoimi rodzicami albo dziadkami. Impreza o tym charakterze zorganizowana została przez FIT po raz pierwszy, ale biorąc pod uwagę zainteresowanie dzieci, na pewno nie ostatni. Przez kilka godzin, kilkadziesiąt dzieci rozgrywało turnieje w parach, czwórkach, w kilku- albo kilkunastoosobowych grupach. Zajęcia poprowadził zaproszony specjalista – pan Tomasz Kisiel.

Zainteresowanie tą formą rozrywki pozwala wysnuć optymistyczne wnioski, że dzieci wcale nie trudno odciągnąć od komputerów. W przypadku logicznych gier planszowych nie sposób przecenić ich walorów edukacyjnych. Zadania logiczne ćwiczą umiejętność strategicznego myślenia, pamięć, biegłość rachunkową i wyobraźnię.

Na odchodne dzieci otrzymały czekoladowe mikołaje i obietnicę kolejnych rozgrywek w niedługim czasie.

 

Skomentuj