Kobiety kobietom

6 marca w cyklu Cafe Forum odbył się dość niezwykły koncert. Wyjątkowy, bo zorganizowany przez kobiety i przeznaczony dla kobiet.

Koncert „Kobiety kobietom” był częścią projektu pn. „Scena dla Kobiet”. Projekt ten jest pierwszą w Polsce inicjatywą, zrzeszającą kobiety działające niezależnie w branży muzycznej. Inicjatywa w szerokim zakresie wspiera i propaguje twórczość artystek, pomaga wyjść z cienia autentycznym, kreatywnym i twórczym kobietom.

Na scenie w Forum Inicjatyw Twórczych wystąpiły niezwykle utalentowane kobiety: Małgorzata Frontczak (śpiew, pianino), Marta Cyganek (śpiew, wiolonczela, gitara), Anna Joachimiak (gitara basowa, perkusjonalia) i Ewelina Hak (śpiew, perkusjonalia) prezentując repertuar doskonale znany i lubiany, we własnych interpretacjach na śpiew i instrumenty. Usłyszeliśmy utwory wielkich artystek, takich jak Nina Simone, Etta James, Aretha Franklin oraz Bjork, Patti Smith czy Annie Lenox w nowych oryginalnych odsłonach i aranżacjach.

Podczas piątkowego spotkania artystki opowiadały o swojej inicjatywie – projekcie i płycie, która będzie zwieńczeniem ich pracy. Płyta ma być formą podziękowania za działania, które kobietom tworzącym w dzisiejszych czasach dały wolność i swobodę twórczą i artystyczną.

 

Dominika Patyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *