RSS
 

„Młodość nie jest etapem życia, lecz stanem ducha”

22 sie

18 sierpnia członkowie Parzęczewskiego Klubu Seniora, działającego przy Forum Inicjatyw Twórczych wzięli udział w V Ogólnopolskiej Paradzie Seniorów „Dojrzali Wspaniali” i Pikniku Pokoleń, których organizatorem jest Fundacja Zaczyn.

            Głównym punktem programu był radosny przemarsz uczestników oraz ruchomych scen muzycznych Traktem Królewskim w stronę Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego. Na miejscu odbył się trening nordic walking, oraz liczne warsztaty i wykłady interaktywne, między innymi: warsztaty garncarskie Stowarzyszenia Amfora, warsztaty „Las w słoiku”, Quigong – sztuka kontroli energii życiowej czy warsztaty „Aikido dla seniorów” fizjoterapeuty Bartłomieja Gajowca.

Następnie dla wszystkich zgromadzonych wystąpił zespołu muzyczny Biały Kot. Uczestnicy Parady mogli usłyszeć największe hity polskiej i zagranicznej piosenki rozrywkowej ostatniego półwiecza. Spotkanie wieńczyła największa w Polsce Potańcówka Międzypokoleniowa pod wodzą DJ Wiki i DJ Krisa.

Równocześnie, na specjalnie zaadaptowanym Małym Dziedzińcu na terenie Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego seniorzy mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych z udziałem gwiazd, na przykład: „Radość życia, czyli jak funkcjonować aktywnie i z pasją?”, „Jak się kochać długo i szczęśliwie – seks istotny w każdym wieku” czy „Naturalnie. Dobra dieta źródłem zdrowia seniorów”.

Organizatorzy nie zapomnieli również o bezpieczeństwie zgromadzonych, cały przemarsz Parady Seniorów oraz Piknik Pokoleń były zabezpieczane przez policję, ochronę i wolontariuszy, a także karetki pogotowia oraz piesze zespoły ratownicze.

Parzęczewscy seniorzy wrócili z wyjazdu pełni wrażeń i pozytywnie zmęczeni. Już dziś szykują się na przyszłoroczną paradę.

                                                   

Dominika Patyk

 

Skomentuj