RSS
 

Pólkolonie w FIT

21 lip

Od 2 do 7 lipca, w Forum Inicjatyw Twórczych spędzało czas 50 dzieci z Gminy Parzęczew. Nad bezpieczeństwem i dobrymi humorami uczestników podczas półkolonii czuwali: Pani dyrektor Forum Inicjatyw Twórczych Renata Nolbrzak, Paulina Wiktorowska, Marcin Seweryński oraz Iwona Michalak. Tematem tegorocznych półkolonii były: „Zabawy, zabawki – wczoraj i dziś”.

Pierwszego dnia uczestnicy wzięli udział w konkursie plastycznym. Zadaniem dzieci było namalowanie dowolną techniką swojej ulubionej zabawki. Wszystkie dzieci stanęły na wysokości zadania i wykonały piękne prace. Dwie spośród wszystkich ciekawych prac zostały nagrodzone. Laureatami zostali: Agatka Bagińska i Kuba Maślanka. Reszta dnia była przeznaczona na integrację i poznanie się wszystkich poprzez zabawy, prowadzone przez Paulinę i Iwonę. Dzieci chętnie uczestniczyły w torach przeszkód, „berkach”, zabawach z czekoladą i grach, w których każdy zapamiętywał imiona swoich nowych kolegów i koleżanek. Dużym entuzjazmem cieszył się wyjazd na basen do Ozorkowa. Wydawać by się mogło, że dzieci chętnie spędziłyby tam cały dzień, albo i dwa! Radości nie było końca, podobnie jak nie było widać końca kolejki na basenową zjeżdżalnię Na szczególną uwagę zasługuje trzeci dzień półkolonii, który rozpoczął się gawędą o grach i zabawach. Rodzice i dziadkowie dzieci, zaproszeni na ten dzień do FIT-u, opowiadali dzieciom o zabawach ze swojego dzieciństwa. Wspomnień było mnóstwo – nie tylko dorośli, ale i dzieci chętnie dzieliły się sposobem na spędzanie czasu wolnego, udzielały wskazówek dotyczących gier, tłumaczyły zasady swoich ulubionych zabaw. Zaraz po tym pan Bogdan Ignaczak przybył do nas, by wspólnie wykonać zabawkowe figurki z gliny. Tworzenie przeróżnych rzeczy z gliny jest wielką pasją pana Bogdana Ignaczaka, a barwnie opowiadając o tym dzieciom i rodzicom sprawił, że warsztaty cieszyły się szczerym i aktywnym zainteresowaniem. Powstały piękne ptaszki, filiżanki, garnki a nawet… dinozaury z gliny. Pobyt na półkoloniach urozmaicony był również wyjazdem do kina Cinema City na film „Goryl Śnieżek w Barcelonie”. Do zgierskiego muzeum zabawek wybraliśmy się w piątek. Wystawa była imponująca. W niewielkim pomieszczeniu w zgierskim Domu Tkackim znajdują się lalki i zabawki z wielu zakątków świata, wykonane z różnych materiałów. Przewodnik zainteresował dzieci opowieścią i mimo deszczowej pogody ten dzień także na długo pozostanie w pamięci dzieci. Gry planszowe przeznaczone były na ostatni dzień półkolonii. Planszówki wywołały dużo pozytywnych emocji i zdrowej rywalizacji wśród graczy zarówno młodszych, jak i tych starszych. Gry planszowe są bowiem, jak podkreślał instruktor, świetną zabawą dla ludzi w wieku od 3 do 103 lat Dzieci miały do dyspozycji kilkadziesiąt gier o różnej tematyce i stopniu trudności.

Trzeba przyznać, że każdy dzień był naprawdę wyjątkowy, podobnie jak każdy z uczestników! Każdy wniósł troszkę siebie w ten wspólnie spędzony czas i dlatego było bardzo miło. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom, opiekunom za dobrą zabawę podczas półkolonii, a paniom kucharkom ze szkolnej stołówki za pyszne posiłki każdego dnia.

Paulina Wiktorowska

 

Skomentuj