RSS
 

Samokhin w „Barze Pod Zdechłym Psem”

12 kw.


Wybitny rosyjski trębacz i wokalista – Pavel Samokhin ze swoim zespołem zaangażował się w realizację spektaklu Bar Pod Zdechłym Psem – przedsięwzięcie, w którym występują także członkowie grupy Forum działającej przy FIT. Próba generalna z udziałem publiczności odbyła się w Forum Inicjatyw Twórczych 10 kwietnia.

Kiedy kilka miesięcy temu odbyła się w Forum Inicjatyw Twórczych premiera widowiska muzycznego „Bar Pod zdechłym Psem”, wiadomo było, że przedsięwzięcie nie może zakończyć się na jednorazowym pokazie. W spektaklu według pomysłu autorki tego tekstu i z udziałem osób współpracujących z FIT znalazły się utwory z repertuaru Aloszy Awdiejewa, Michała Bajora, Mirosława Czyżykiewicza czy Macieja Maleńczuka. Na spektakl składają się także wiersze: Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i współczesnego, krakowskiego poety Marcina Świetlickiego.

Próba generalna kolejnej odsłony spektaklu, w zmienionym nieco kształcie i z rozszerzoną obsadą odbyła się z udziałem publiczności w FIT 10 kwietnia. Nowa wersja spektaklu to wspólne dzieło zespołu Samokhin Band i grupy Forum czyli artystów skupionych przy Forum Inicjatyw Twórczych.

Niewątpliwie gwiazdą widowiska jest Pavel Samokhin – wybitny, rosyjski trębacz i wokalista. Niezwykły, pełen energii, pasji, brawury artysta jest jednocześnie skromnym i serdecznym człowiekiem. Do tego przystojnym mężczyzną o mądrych, brązowych oczach i ujmującym uśmiechu. Połączenie takich cech, poparte solidnym wykształceniem (Konserwatorium im. Rachmaninowa) i ciężką pracą wręcz skazuje na sukces. Paweł odnosi je od najmłodszych lat. Już jako kilkunastoletni chłopiec zajmuje pierwsze miejsce na Dziecięcym Festiwalu Jazzu w Tule, kilka lat później – pierwsze miejsce w konkursie młodych big – bandów w Stawropolu. W następnych latach nagradzany na kolejnych europejskich festiwalach: od Finlandii po Bułgarię. On sam opowieść o sobie rozpoczyna: Urodziłem się nad “Cichym Donem” w stanicy dońskich kozaków pod Rostowem. W wieku pięciu lat zacząłem uczyć się jeździć na koniu, a sześciu – grać na trąbce… Od dziesięciu lat mieszka w Polsce. Jest założycielem grupy Samokhin Band, która koncertuje z powodzeniem w Polsce i za granicą. Występowała m.in. jako support zespołu Leningrad oraz Joe Cockera.

W „Barze Pod Zdechłym Psem” obok muzyków grupy Samokhin Band i jej lidera wystąpili związani z FIT: Janusz Chałas, Maciek Janecki, Marcin Krysztofiak i Piotr Sankowski. W widowisku wzięła także udział finalistka (z zespołem Sweet Rebel) popularnego programu telewizyjnego „X Faktor” – Ola Sochacka. W klimat spektaklu wprowadzą Państwa, mam nadzieję, znakomite zdjęcia Tomasza Similskiego.

Renata Nolbrzak

Osoby zainteresowane organizacją pokazu widowiska proszę o kontakt pod numerem tel. 500 108 816.

Zobacz galerię

 

Skomentuj