RSS
 

Spotkanie z podróżnikiem Sebastianem Bielakiem

30 kw.

Jak wygląda i czy pachnie barwinek, czy motyle nocne mogą być piękne i czy trzeba bać się niedźwiedzia – tego i innych rzeczy dowiedzieliśmy się od gościa Cafe Forum – Sebastiana Bielaka, podróżnika, fotografa i przyrodnika, autora kilkudziesięciu edukacyjnych filmów przyrodniczych oraz ponad 130 publikacji z dziedziny ochrony środowiska i ekologii. Sebastian Bielak przyjechał do nas 27 kwietnia z prelekcją pod tytułem: „Bieszczady. Kraina bezkresnych połonin”.

Sebastian Bielak, poza ogromną wiedzą teoretyczną posiada wiele doświadczenia, zdobytego dzięki licznym wyprawom m.in. na Alaskę, (tę podróż nazywa wyprawą swojego życia), w Góry Stołowe, Karkonosze, Pieniny czy Bieszczady.

Opowieści Sebastiana Bielaka nie można nazwać zwykłą prelekcją. Nasz gość opowiadał o krainie bezkresnych połonin z humorem i ogromną pasją. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się bardzo wiele o malowniczych Bieszczadach, w których żyje ponad 58 gatunków ssaków, 300 gatunków ptaków, a prawie trzy czwarte powierzchni to lasy. Pokaz slajdów, opowieści poruszające wyobraźnię i ciekawostki przedstawione przez naszego gościa pozwoliły nam na chwilę przenieść się w ten najdzikszy region kraju oraz jeden z najcenniejszych pod względem przyrodniczym, zakątek Europy.

Zapraszamy na stronę internetową Sebastiana Bielaka: www.sebastianbielak.pl. Naszego gościa można również oglądać na kanale YouTube „Podróże Bliskie Naturze”.

 

Skomentuj