Parzęczewscy Seniorzy z wizytą w Ciechocinku i Toruń

            W niedzielę, 19 listopada odbyła się zorganizowana przez Parzęczewski Klub Seniora wycieczka do Ciechocinka i Torunia. Współorganizatorem wyjazdu było Forum Inicjatyw Twórczych, które pokryło koszty transportu.

            Pierwszym etapem wycieczki była wizyta w Ciechocinku i zwiedzanie tamtejszych tężni i wspaniałej zabudowy parku uzdrowiskowego. Po spacerze uczestnicy odwiedzili urokliwą kawiarnię, racząc się pyszną kawą i ciastem. Następnie wycieczkowicze zostali przewiezieni do Torunia. Tam odbyło się zwiedzanie pięknej średniowiecznej starówki z przewodnikiem, który w interesujący sposób potrafił przekazać informacje i ciekawostki dotyczące historii miasta. Polecił też uczestnikom kilka dobrych restauracji, które ci odwiedzili w czasie wolnym, wzmacniając się ciepłym posiłkiem, nieraz może przeganiając jesienne chmury kubkiem znakomitego grzanego wina, zaopatrując się w pierniki i oczywiście napawając zapierającą dech toruńską architekturą. Ostatnim, a zarazem niezwykle atrakcyjnym punktem programu wycieczki był spektakl pod tytułem „Między Łóżkami” w doborowej obsadzie, na którą złożyły się tak znakomite nazwiska jak: Joanna Kurowska, Artur Barciś, Lesław Żurek czy Radosław Pazura. „Między łóżkami” to inteligentna komedia Norma Fostera składająca się z sześciu epizodów, które przedstawiają zabawne, ale również wzruszające losy mieszkańców prowincjonalnego miasteczka w Kanadzie.

            Cała wycieczka przebiegała w sprzyjającej wypoczynkowi i rekreacji atmosferze i okazała się bezsprzecznym sukcesem Parzęczewskiego Klubu Seniora, który już planuje kolejne wyjazdy i atrakcje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *