Alaska – góry i jeziora, łosie i łosos

Sebastian Bielak spędził trzy miesiące na Alasce, podczas swojej wyprawy odwiedził Półwysep Kenai oraz Wyżynę Środkowego Jukonu. Pobyt na Alasce związany był z jego stażem naukowo-badawczym w parkach: Kenai, Koyukuk i Nowitna, dzięki temu zdobył wiedzę na temat funkcjonowania systemu ochrony przyrody  i doświadczenie praktyczne. Trzeciego sierpnia w cyklu Cafe Forum Sebastian Bielak  opowiedział nam o swoich spostrzeżeniach i przeżyciach z tej fascynującej wyprawy.

 Mieliśmy okazję zobaczyć autorską prezentację multimedialną Sebastiana Bielaka, górskie krajobrazy odbijające się w tafli statecznych wód jeziora, ślady niedźwiedzi, bogatą alaskańską roślinność, wysłuchaliśmy też prelekcji o bezwzględności i sile łosi, które stają w obronie młodych, dowiedzieliśmy się czym jest rzeczne tsunami, a także dlaczego wędkarze łowiący łososie tak często popadają w konflikty.

Sebastian Bielak zabrał nas w niesamowitą podróż po Alasce, jego barwne opowieści przepełnione emocjami wywoływały poruszenie i ciekawość wśród słuchaczy.

Poza konkretnymi informacjami o tej wspaniałej krainie przestrzeni, wolności i pięknych, naturalnych krajobrazów, mogliśmy wysłuchać mrożących krew w żyłach historii związanych z samotnymi wędrówkami po nieprzebytej dziczy. Dla rozluźnienia atmosfery nasz gość przywoływał zabawne anegdoty a także przybliżył nam różnice i podobieństwa kulturowe.

Zapraszamy do odwiedzania strony Sebastiana Bielaka: www.sebastianbielak.pl

Dominika Patyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *