Wycieczka uczestników Klubu Seniora w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Od niedawna w Parzęczewie rozwija swoją działalność Klub Seniora oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. W ramach tego ostatniego odbywają się wykłady, spotkania z ciekawymi ludźmi i wycieczki. Seniorzy odwiedzili już Warszawę Łódź, Bełchatów, a ostatnio – 9 września odbyła się wycieczka do Uniejowa.

            Pierwszą atrakcję wyjazdu stanowiła wizyta w galerii sztuki Aleksego Matczaka w Idzikowicach. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć pokaźny zbiór prac malarskich tego oryginalnego, uzdolnionego malarza, a także zobaczyć miejsce jego życia i pracy. Artysta odpowiadał na pytania gości, oprowadzając ich po swoim gospodarstwie i wybudowanej przez siebie galerii. W Uniejowie seniorzy weszli na, górującą nad miastem, wieżę czternastowiecznego zamku oraz zwiedzili gotycką kolegiatę.

            Po przerwie na obiad i samodzielny spacer uniejowskimi uliczkami, pojechali do Centrum Rozrywki „Kropka” w Koninie. Tam obejrzeli imponującą wystawę realistycznych makiet, przedstawiających sceny rodzajowe, ważne wydarzenia historyczne czy sceny ze znanych filmów. Następnie mieli okazję wypróbować jednej z najnowocześniejszych form spędzania wolnego czasu, uczestnicząc w seansie kina 6D.

            Ostatni punkt wyjazdu stanowiła wizyta w Bronowie, gdzie seniorzy zwiedzili dworek – muzeum Marii Konopnickiej, a następnie w pięknej scenerii pobliskiego parku odbyło się, tradycyjnie już dla wycieczek Parzęczewskiego Klubu Seniora, ognisko z kiełbaskami. Ponieważ do organizacji należy wielu członków lokalnych zespołów śpiewaczych, nie obyło się bez śpiewania ulubionych piosenek i to w profesjonalnym wydaniu. Wieczór, jak i cały w ogóle dzień był bardzo piękny i trudno było się rozstać. Na szczęście jednak przecież nie na długo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *