Perły z Lamusa

Sobotni wieczór, 21 października, upłynął w Forum Inicjatyw Twórczych pod znakiem retro. Członkowie działających przy FIT formacji artystycznych zaprezentowali się w programie muzyczno-rozrywkowym nawiązującym do najlepszych polskich tradycji kabaretowych.

Zespół Błogostan, w składzie Anna Szoszkiewicz, Janusz Chałas, Marcin Seweryński i gościnnie, zaprzyjaźniony z Forum Inicjatyw,  Maciej Ćwikliński, wykonał piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. Widownia przypomniała sobie takie przeboje jak „Piosenka jest dobra na wszystko”, „Adio pomidory” czy „Szuja”. Natomiast uczestnicy koła teatralnego FIT: Angelika Nowakowska oraz Janina, Róża, Weronika i Wojciech Woźniakowie wystąpili w skeczach kabaretu Dudek i Hrabi ze słynnym dialogiem „Sęk” Konrada Toma na czele. Młodzi artyści z dużym profesjonalizmem i swadą dotrzymywali kroku swym starszym scenicznym kompanom. Imprezę poprowadził Piotr Sankowski.

Mimo październikowej aury za oknami, w sali widowiskowej Forum Inicjatyw Twórczych panował ciepły, pełen uśmiechu nastrój. Zgromadzeni mieli szansę naładować się pozytywną energią na zbliżające się długie wieczory. Serdecznie polecamy Państwu to, niezwykle efektywne, odnawialne źródło energii. Bądźcie z nami. Już niedługo rozstrzygnięcie XIX edycji „Czarno na Białym”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *