Za nami rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „CZARNO NA BIAŁYM”.

To już dziewiętnasta edycja! W tym roku nadesłano sto trzydzieści pięć zestawów wierszy. Jury w składzie Maria Duszka, Marek Czuku i Konrad Tatarowski  (przewodniczący) postanowiło przyznać:

I miejsce oraz nagrodę w wysokości700 zł – Magdalenie Cybulskiej

II miejsce oraz nagrodę w wysokości 500 zł – Edycie Wysockiej

III miejsce oraz nagrodę w wysokości 300 zł – Milenie Gojny-Zbierowskiej

Wyróżnienia i nagrody książkowe otrzymali: Mariusz Jacek Rokita, Piotr Łaszczyca, Joanna Zarębska i Piotr Zemanek.

Podczas imprezy finałowej, która odbyła się 8 grudnia w Forum Inicjatyw Twórczych odczytano nagrodzone wiersze. Odbyło się także spotkanie autorskie z Marią Duszką – wieloletnią jurorką i laureatką pierwszej edycji konkursu. Maria Duszka jest poetką, dziennikarką, bibliotekarką i animatorką kultury. Wydała dotychczas osiem tomików wierszy. Jej utwory zostały przełożone na język angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, serbski i szwedzki. Spotkanie autorskie poprowadził Rafał Gawin z Domu Literatury w Łodzi.

Imprezę zwieńczył recital Janusza Nastarowicza – gitarzysty i wokalisty folkowo-bluesowego, grającego również na harmonijce ustnej. Artysta jest współzałożycielem takich zespołów jak: Metrum, Western Standard oraz Colorado Band, który od piętnastu lat jest czołową polską grupą grającą progresywny country-rock. Jego nastrojowe wykonania i piosenki o bogatej warstwie językowej dobrze wpisały się w poetycką atmosferę wieczoru.

Raz jeszcze gratulujemy wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu. Dziękujemy także naszym gościom i zapraszamy do Forum Inicjatyw Twórczych na następne wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *