Występ Kapeli Parzęczewiacy, zespołu Wesołe Kowalewiczanki oraz uczniów szkoły muzycznej Amadeus: Mai Kamińskiej, Wiktorii Grzesznik i Jakuba Zalasy

14 czerwca w Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie odbył się występ Kapeli Parzęczewiacy oraz zespołu Wesołe Kowalewiczanki a także uczniów szkoły muzycznej Amadeus.
Na początku głos zabrał Burmistrz Parzęczewa Ryszarda Nowakowski, który przywitał publiczność, między innymi współpracujących z RCR gości z Macedonii. Dzięki wydarzeniu mogli się oni zapoznać z naszą lokalną kulturą, gdyż kolejnym elementem wieczoru były występy zespołów ludowych.
Kapela Parzęczewiacy powstała w 1979 r. i reprezentuje folklor łęczycki. Parzęczewiacy biorą udział w licznych przeglądach i festiwalach, zdobywając wiele nagród i wyróżnień.
Wesołe Kowalewiczanki to zespół, który powstał w 1994r. i również, przy akompaniamencie kapeli Parzęczewiacy, wykonuje utwory charakterystyczne dla folkloru łęczyckiego. Występ obydwu zespołów spotkał się z entuzjastycznym odbiorem publiczności.

Następnie na scenie pojawili się uczniowie szkoły muzycznej Amadeus. Ich koncert odbył się w ramach otwartej sceny. Koncepcja tego cyklu polega na udostępnianiu sceny FIT uzdolnionym młodym ludziom, którzy chcą zaprezentować swoje talenty. Tym razem byli to: Wiktoria Grzesznik, Maja Kamińska oraz (ponownie na scenie FIT) Jakub Zalasa. Młodzi artyści wykazali się dużą sceniczną odwagą, umiejętnościami i charyzmą. Zaśpiewali między innymi: Dni których nie znamy, Shallow, Bez łez, Ostatnią nadzieję czy Baju baj. Co ważne, młodzież sama dokonała wyboru repertuaru. Stanowi to jedno z założeń koncepcji otwartej sceny FIT. Również ta część wieczoru wyraźnie spodobała się publiczności, która żywiołowo oklaskiwała i dopingowała młodych wykonawców.
Dziękujemy za ten wspaniały, pełen emocji wieczór. Korzystając z okazji, życzymy wszystkim dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dorosłym okazji do odpoczynku w okresie urlopowym. Oby ten miły czerwcowy wieczór stał się tego najlepszą zapowiedzią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *