Babsztyl z rockowym pazurem

„Babsztyl” to jeden z pierwszych zespołów grających muzykę country. 40 lat pracy to nie tylko koncerty w Polsce i Europie, to również wyróżnienia i nagrody na festiwalach i przeglądach. 1 lutego mieliśmy przyjemność gościć zespół w Forum Inicjatyw Twórczych, gdzie artyści promowali swoją nową płytę „Życie to cud”.

Zespół „Babsztyl” związany był z ruchem studenckim, występował na wszystkich ważnych festiwalach. W roku 1981 grupa wystąpiła na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Babsztyl ma też wierną publiczność związaną z Piknikiem Country w Mrągowie. Obecnie muzyka zespołu utrzymana jest w konwencji pop, rock i country rock & folk.

1 lutego zespół zagościł w sali widowiskowej Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie. Zespół wystąpił w składzie: Zbigniew Hofman – frontman zespołu, Cezary Makiewicz – wokal, gitara, Kamil Kulawczuk – gitara elektryczna, Zbigniew Chrzanowski – perkusja, Paweł Szustkiewicz – gitara basowa. Warto wspomnieć, że lider zespołu Zbigniew Hofman za swoją działalność, został w roku 2018 odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową: „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Repertuar zespołu jest bliski zarówno młodszym, jak i dojrzałym odbiorcom. Żywiołowo i spontanicznie wykonywane piosenki rozkołysały parzęczewską publiczność.  Usłyszeliśmy stare i nowe przeboje zespołu, takie jak: „W siną dal”, ”Wypić wypijemy” czy też piosenki śpiewane w gwarze warmińskiej z płyty „Stoi Oset kle drogi”. Nie zabrakło też piosenki, która została zgłoszona w Plebiscycie Dyliżanse jako Piosenka Roku „Pobite gary”. To utwór z nostalgicznym tekstem, ciekawą puentą i energetyzującą muzyką. Uniwersalne, niebanalne teksty, świetny kontakt z publicznością oraz wspaniała oprawa instrumentalna sprawiły, że koncert stał się niezapomnianym przeżyciem dla odbiorców.

 

Dominika Patyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *