Dzień Mamy w FIT

DSC_125226 maja w sali widowiskowej FIT odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki, którą zorganizowały: Forum Inicjatyw Twórczych oraz Szkoła Podstawowa w Parzęczewie. W imprezie uczestniczyły dzieci, które brały udział w ogłoszonym i rozstrzygniętym wcześniej konkursie plastycznym „Mama i ja” dla szkół podstawowych z terenu Gminy Parzęczew. Na imprezę zaprosiliśmy także mamy małych artystów.

Jury w składzie: Bogna Stępień (przewodnicząca), Donata Bugajska, Renata Janiszewska, po analizie prac konkursowych wyłoniło zwycięzców:

Kategoria: klasy „0” – I

I miejsce – Mateusz Nowakowski

II miejsce – Ewelina Kacprzak

III miejsce – Aleksandra Kierzek

Wyróżnienia: Marysia Banasiak, Natalia Oleska, Kornelia Chojnacka

Kategoria: klasy II – III

I miejsce – Konstancja Kisser

II miejsce – Amelia Kupis

III miejsce – Mateusz Modliński

Wyróżnienia: Wiktoria Filipiak, Oliwia Woźniak, Julia Zabilska

Imprezę wzbogaciła znakomita oprawa muzyczna. Na początku kilka utworów instrumentalnych wykonała na pianinie Zuzanna Pęgowska, potem piękną piosenkę o mamie zaśpiewała Zuzia Kawecka, a na koniec pierwszej muzycznej części utwory ze znanego serialu dla młodzieży „Wioletta” zaśpiewała Ania Gończar. Gości, po słodkim poczęstunku domowymi ciastami, pożegnaliśmy pięknymi pieśniami o matce z repertuaru Wioletty Willas i Marka Grechuty w znakomitym wykonaniu Anny Szoszkiewicz z towarzyszeniem klarnecisty Marcina Seweryńskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *