Konkurs recytatorski „Słowami Tuwima zauroczeni”

Słowami Tuwima zauroczeni

 

Znany aktor Jacek Borkowski oceniał prezentacje wierszy uczestników konkursu recytatorskiego „Słowami Tuwima zauroczeni”, który odbył się 23 kwietnia w Parzęczewie. Grand Prix konkursu zdobyli egzequo Kamila Czaplińska z Leśmierza i Kacper Olszewski ze Strykowa.

 

Inicjatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki z parzęczewskiej podstawówki – Iwona Michalak i Sylwia Gabryelczyk. W organizację konkursu włączyło się Forum Inicjatyw Twórczych. Pretekstem do organizacji konkursu poświęconego Tuwimowi było ogłoszenie roku 2013 rokiem poety. Datę konkursu także wybrano nieprzypadkowo – w dniu 23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki. O genezie święta opowiedział zaproszony do udziału w jury Jacek Borkowski.

Konkurs zainaugurowała w świetlicy szkolnej pani wicedyrektor szkoły – Agnieszka Graczyk, witając uczestników i gości. Następnie odbyły się prezentacje konkursowe w dwóch kategoriach: kl. I – III i kl. IV – VI. W konkursie uczestniczyło 32 uczniów z 9 szkół z terenu Powiatu Zgierskiego.

Po zakończeniu recytacji i wspólnym obiedzie wszyscy przenieśli się do sali Forum Inicjatyw Twórczych, gdzie odbyła się dalsza część imprezy. Była prezentacja poświęcona Julianowi Tuwimowi, przygotowana przez uczniów, występy muzyczne podopiecznych FIT, no i przede wszystkim ogłoszenie wyników konkursu. Jury, w skład którego, prócz Jacka Borkowskiego wchodziły: autorka tego tekstu oraz Maria Smolarczyk z Biblioteki Garnizonowej w Leźnicy Wielkiej, postanowiło przyznać grand prix konkursu Kamili Czaplińskiej i Kacprowi Olszewskiemu, którzy tak bardzo wyróżniali się spośród innych, że wymagali oddzielnego potraktowania. Kolejne miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:

Kl. I – III

I miejsce – Karolina Kozłowska

II miejsce – Paweł Masiarek

III miejsce – Marcelina Gębicka

Wyróżnienie – Zofia Przestrzeniewicz

Kl. IV –VI

I miejsce –Weronika Czwońda

II miejsce – Julia Machnicka

III miejsce – Amanda Neuman

Dzieci przyjęły gratulacje od jurorów, organizatorów oraz uczestniczących w imprezie: Wójta Gminy Parzęczew Ryszarda Nowakowskiego oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej w Chociszewie – Krzysztofa Pyciarza. Niewątpliwą atrakcją spotkania była obecność Jacka Borkowskiego, który nawiązał doskonały kontakt z dziećmi: rozmawiał z nimi, także w kuluarach, rozdawał autografy i udzielał konkretnych rad uczestnikom konkursu.

 

Renata Nolbrzak

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Europa inwestuje w obszary wiejskie

Projekt pn: „Cykl spotkań poetycko muzycznych –promocja lokalnej tworczości”

Współfinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Małe projekty” objętego

Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *