Muzyczne wspomnienia – Bogusław Mec

Klaudia Mikołajewska została laureatką I Festiwalu Muzyczne Wspomnienia, który odbył się 26 października w Forum Inicjatyw Twórczych.

Impreza zorganizowana w FIT tuż przed Świętem Zmarłych poświęcona była wybitnemu polskiemu artyście – Bogusławowi Mecowi, który zmarł w marcu tego roku. Honorowymi gośćmi festiwalu byli: Jolanta Mec – żona nieżyjącego artysty oraz jego przyjaciel, piosenkarz i kompozytor – Krzysztof Cwynar.
Jednym z  elementów imprezy był konkurs na wykonanie piosenki z repertuaru Bogusława Meca. W konkursowe szranki, którym patronował Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki, stanęli młodzi ludzie, reprezentujący: MOK w Ozorkowie, Zespół Szkolno – Gimnazjalny w Szczawinie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zgierzu, Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Słowiku oraz gospodarzy czyli Forum Inicjatyw Twórczych. Wystąpiło dziesięć osób, spośród których jury w składzie: Krzysztof Cwynar, Jolanta Mec i Renata Nolbrzak wybrało laureatów. Pierwsze miejsce zajęła Klaudia Mikołajewska, reprezentująca FIT, drugie miejsce – Natalia Cybulska ze Szczawina, a trzecie – Adrianna Bednarek z MOK-u w Ozorkowie. Wyróżnienia otrzymali: Zachariasz Brygier oraz Kinga Chruścielewska i Aleksandra Alfińska.
Prócz prezentacji konkursowych, publiczność miała okazję posłuchać wspomnień Jolanty Mec, która opowiadała nie tylko o przeżyciach związanych ze śmiercią męża, ale głównie o wspólnym życiu. Żałobnym tonem nie były także przesycone opowieści Krzysztofa Cwynara, który przytaczał ciekawe historie i anegdoty ze wspólnych koncertów, a właściwie z ich pozaestradowej otoczki. Wspomnienia przeplatane były prezentacją multimedialną z fragmentami programu telewizyjnego pt „Niepokonani”  Krzysztofa Ziemca z udziałem Bogusława Meca oraz radiowej audycji Adama Halbera na temat historii piosenki „Jej portret”. Imprezę podsumował Krzysztof Cwynar piosenką Love, z repertuaru Meca, do której napisał własny tekst poświęcony przyjacielowi.

Renata Nolbrzak

Serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe organizowanej imprezy składamy firmie PROTECTOR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *