Parzęczew widziany i opisany

Stowarzyszenie Pamięć-Tożsamość-Rozwój zainicjowało kolejne działania dla młodzieży z Gminy Parzęczew. Tym razem są to warsztaty dziennikarskie w ramach „Koalicji Kultury 2016” – programu realizowanego przez Muzeum Sztuki w Łodzi. Poniżej opis projektu zamieszczony na stronie www.koalicjekultury.pl.

„Widzę i opisuję” to warsztaty dziennikarskie dla 20 uczniów gimnazjum w Parzęczewie. Specjaliści z łódzkiego stowarzyszenia Pamięć – Tożsamość – Rozwój, działającego na rzecz zachowania i rozwoju lokalnej tożsamości nauczą młodych ludzi jak pisać o sztuce oraz o wydarzeniach kulturalnych. Uczestnicy projektu przejdą przez cztery cykle warsztatów. Najpierw poznają teoretyczne zagadnienia związane z dziennikarstwem i branżą medialną. Następnie przejdą przez warsztaty prasowe, podczas których muszą zmierzyć się z poszukiwaniem tematów, nauczyć się korzystania z różnorakich źródeł informacji, aby wreszcie samodzielnie stworzyć materiały dziennikarskie. Kolejnym krokiem będą warsztaty pisania tekstów o sztuce – młodzi ludzie dowiedzą się czym jest krytyka artystyczna, jakie są rodzaje tekstów krytycznych, a także gdzie mogą publikować takie teksty. Ostatnim elementem projektu będą Warsztaty Dziennikarstwa na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Materiały powstałe w ramach projektu będą publikowane na stronach internetowych, na Facebooku, a także lamach lokalnej gazety „Do Rzeczy”. Wysokość grantu: 9 990 zł.

„Widzę i opisuję. Warsztaty dziennikarskie dla młodzieży” jest realizowany dzięki nagrodzie przyznanej przez Muzeum Sztuki w Łodzi w ramach konkursu „Koalicje Kultury”.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura.

bmk-logo-wspolwystepowanie-rgb-jpg h_34c5855381225b0d08440c82ff9b1c73MS-LOGO-WERSJA-A

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *