Poezja na skrzypce i gitarę

Może być grana w schroniskach i chatkach górskich, na koncertach z nurtu poezji śpiewanej, na festiwalach studenckich i festiwalach turystycznych, przy ognisku, dużo w niej gór, słońca, wędrowania, przyjaźni, mądrości i radości życia. Mowa o poezji Edwarda Stachury, Adama Ziemianina, Józefa Barana oraz Wojciecha Belona, która stała się esencją piątkowego spotkania w Cafe Forum.

            29 marca w Forum Inicjatyw Twórczych odbył się wieczór poezji przy akompaniamencie skrzypiec i gitary, w wykonaniu Roberta Kanteckiego i Adama Marańdy. Robert Kantecki i Adam Marańda to członkowie zespołu Jolly Roger, który swoją działalność muzyczną opiera głównie na muzyce folkowej w aranżacji zarówno akustycznej jak i rockowej, wykonuje kompozycje własne oraz znane i lubiane utwory tradycyjne o tematyce folkowej i żeglarskiej.

W Cafe Forum duet zaprezentował się w nieco innej odsłonie. Zgromadzeni goście mogli zasłuchać się w kompozycje o charakterze ballad, charakteryzujące się głęboką treścią, opatrzone skromną, profesjonalną aranżacją.

Utwory wybitnych poetów i świetnie dobrana muzyka podkreślająca ich wagę i wzmacniająca przekaz przeniosły licznie przybyłych gości w świat zadumy.

Dominika Patyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *