Półkolonie letnie w FIT

Blisko 50 dzieci z Gminy Parzęczew uczestniczyło w półkoloniach letnich zorganizowanych przez Forum Inicjatyw Twórczych w dniach 1-6 lipca.

Program półkolonii w Forum Inicjatyw Twórczych wypełniony był wieloma  wycieczkami, m. in. na termy w Uniejowie, kino Cinema City w Łodzi (projekcja filmu „Dzikie z natury”w 3D), ZOO w Borysewie, Politechnika Łódzka (wykład „Odnawialne Źródła Energii”), Góra Kamieńsk (tor saneczkowy, figloraj i wyciąg narciarski).

Na zakończenie półkolonii wybraliśmy się do Wioski Indiańskiej w Chociszewie. Uczestnicy zapoznali się z kulturą i zwyczajami Indian. Dzieci mogły korzystać z wielu atrakcji m.in.: strzelanie z łuku, spływ dmuchanymi kajakami, dojenie indiańskiej krowy… Po zabawach i ognisku odbył się konkurs plastyczny „Czysty świat” w ramach projektu „Twórcza Natura”. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w półkoloniach oraz słodką niespodziankę. Dzieci miały zapewniony codziennie ciepły posiłek.

Organizację półkolonii współfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *