Rodzinne spotkanie nad zalewem

Tradycyjnie już, w okresie wakacyjnym, nad zalewem w Parzęczewie odbywa się Festyn Rodzinny. Impreza organizowana jest przez Gminę Parzęczew, Stowarzyszenie Kreatywny Parzęczew, Forum Inicjatyw Twórczych oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Parzęczewie.

III Parzęczewski Festyn Rodzinny, który odbył się 25 sierpnia poprowadziła Renata Nolbrzak, dyrektor Forum Inicjatyw Twórczych, która po przywitaniu przybyłych gości zaprosiła na  scenę zespół śpiewaczy z Parzęczewa. Rokrocznie imprezie towarzyszą występy młodych podopiecznych FIT, więc i tym razem nie mogło ich zabraknąć. Występ wokalny dzieci oraz występ dziecięcej grupy teatralnej wypadły znakomicie. Oprócz tego podczas festynu mogliśmy podziwiać pokaz zumby przygotowany przez grupę uczestniczek zajęć fitness w FIT, pod kierownictwem Lidii Pyciarz – instruktora rekreacji ruchowej. Na lokalnym festynie nie mogło także zabraknąć występu zespołu biesiadnego ze Śniatowej. Jak zawsze zespól został ciepło przyjęty przez licznie zgromadzoną publiczność.

Program Festynu Rodzinnego w Parzęczewie uwzględnia zawsze prezentowanie młodych talentów, w tym roku swym występem imprezę uświetniła szesnastoletnia Wiktoria Bień, do niedawna uczennica parzęczewskiego gimnazjum, która zaprezentowała trzy utwory: „Everyday” i „Quit” autorstwa Ariany Grande oraz „Idontwannabeyouanymore” – Billie Eilish.

Standardowo organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych, wśród licznych atrakcji były dmuchańce, wytwórnie baniek mydlanych, malowanie twarzy i poprowadzone przez animatorkę quizy i konkursy z nagrodami.

W godzinach wieczornych sceną zawładnęły zespoły muzyczne. Jako pierwszy zaprezentował się zespół Dubis Band, w składzie: Ewa Dubis, Robert Paradowski oraz Serguei Tsekh. Zespół zachwycił publiczność mistrzowskimi coverami światowych i polskich przebojów. Następnie na scenie zagościła gwiazda wieczoru, muzyczne objawienie sceny disco polo – pochodzący z Uniejowa zespół Lider Dance. Trio, w składzie Agnieszka Mazurek, Marcin Madajski, Marcin Tomczyk rozruszało parzęczewską publiczność. Wieczór zwieńczyło wystąpienie DJ Puzona, który do późnych godzin bawił ludzi zebranych nad parzęczewskim zalewem.

Mimo nieprzychylnych prognoz, pogoda dopisała, dzięki temu wszystkie atrakcje mogły odbyć się zgodnie z planem.

 

Dominika Patyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *