Szadkowiacy w Cafe Forum

19 lipca w Forum Inicjatyw Twórczych gościliśmy reprezentantów kapeli podwórkowej Szadkowiacy. Mimo skromnego, dwuosobowego składu, Szadkowiacy rozbawili parzęczewską publiczność.

Kapela Szadkowiacy została utworzona w 2001 roku z inicjatywy Karola Krzemińskiego, który do dziś jest jej kierownikiem. Nagrała dotychczas trzy płyty i cztery teledyski. Szadkowiacy działają przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Szadku. Kapela może poszczycić się mianem inicjatora i współorganizatora „Gali Kapel Ziemi Łódzkiej”, w tym roku odbyła się już XVI edycja tej imprezy. Szadkowiacy mają na swoim koncie udział w wielu przeglądach kapel podwórkowych, w których odnieśli spore sukcesy, poza tym możemy zobaczyć ich na festiwalach, targach, jarmarkach, dożynkach i wielu innych imprezach okolicznościowych. Poza twórczością typowo rozrywkową i wykonywaniem utworów z autorskiego repertuaru o charakterze podwórkowym a także ludowym, Szadkowiacy grają muzykę sakralną, kolędy i pastorałki.

Kapelę podwórkową Szadkowiacy można było usłyszeć między innymi na Międzynarodowych Targach Żywności w Berlinie oraz w Kielcach, Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej w Krakowie czy Międzynarodowym Spotkaniu Zespołów Folklorystycznych w Lorinci na Węgrzech.

            Piątkowy wieczór w Cafe Forum należał do niezapomnianych. Wspaniały klimat, który stworzyli Szadkowiacy zachęcał do tańca i biesiadowania, sprzyjał nie tylko dobrej zabawie, ale i integracji mieszkańców.

Dominika Patyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *