To ja, kultura

Jakie programy kulturalne warto oglądać, czy w telewizji można znaleźć coś ambitnego, jak kultura towarzyszy nam w życiu codziennym i jak życie codzienne wpływa na kulturę – tego i innych rzeczy mogliśmy dowiedzieć się od gościa Forum Inicjatyw Twórczych – Jacka Grudnia, dziennikarza i publicysty, laureata prestiżowych nagród, który podzielił się swoim bogatym doświadczeniem z mieszkańcami gminy Parzęczew.

            15 marca w Forum Inicjatyw Twórczych odbyła się kolejna impreza z cyklu DEKADY PRL pn. „Początki polskiej telewizji – programy kulturalne”, spotkanie nie mogło odbyć się bez wspaniałego gościa Jacka Grudnia. Sylwetka Jacka Grudnia znana jest w nie tylko w łódzkim środowisku kulturalnym. W 1992 roku został on dziennikarzem Radia Łódź. Od 1998 roku związany z TVP3 Łódź. W 2012 roku został dyrektorem łódzkiego oddziału TVP. Laureat wielu nagród dziennikarskich, w tym miesięcznika Press dla Najlepszego Dziennikarza Regionu Łódzkiego. Propagator Łodzi, fan historii miasta i jego kultury przybył do Parzęczewa, by przybliżyć temat kultury na antenach polskich stacji telewizyjnych. Piątkowe spotkanie przebiegło w bardzo przyjemnej atmosferze a licznie przybyła, parzęczewska publiczność jak zawsze nie zawiodła i z zaciekawieniem uczestniczyła w rozmowach poświęconych kulturze.

            Po spotkaniu przyszedł czas na część artystyczną. Na scenie w sali widowiskowej Forum Inicjatyw Twórczych zobaczyliśmy zespół Billie Jean złożony z utalentowanych muzyków, oraz charyzmatycznego wokalisty. Zespół zaprezentował przeboje z lat 60 i 70 w autorskich aranżacjach.

Dominika Patyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *