Wieczór autorski Rafała Gawina

Z okazji premiery książki „Jem mięso” łódzkiego poety – Rafała Gawina, 24 stycznia w Cafe Forum odbył się jego wieczór autorski. Prowadziła go dyrektor Forum Inicjatyw Twórczych – Renata Nolbrzak. Zgromadzona publiczność wysłuchała nowych wierszy i dyskusji na tematy, których dotyka w swej poezji autor.

Rafał Gawin (ur. 1984) to poeta, krytyk literacki, korektor i redaktor Kwartalnika Artystyczno-Literackiego „Arterie”, redaktor serwisu Poezja Polska. W latach 2006 i 2007 uzyskał drugą nagrodę, a w 2009 – pierwszą w Turnieju Jednego Wiersza o Czekan Jacka Bierezina. Jest także laureatem głównej nagrody V Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Tadeusza Sułkowskiego. Rafał Gawin mieszka w Łodzi, gdzie pracuje w Domu Literatury, odpowiadając za wydawanie książek.

Wieczór w Cafe Forum nie był w całości poświęcony jednemu poematowi, Rafał Gawin opowiadał o swojej drodze kariery, co pomaga mu, a co przeszkadza w tworzeniu poezji, skąd czerpie inspiracje, wspominał również o przedsięwzięciach zawodowych związanych z pracą w łódzkim Domu Literatury. Goście Cafe Forum mogli wysłuchać fragmentów najnowszego poematu autora, do którego ilustracje przygotował Piotr Molski. Mogli również zadawać pytania autorowi i porozmawiać o interpretacji jego dzieła.

Dominika Patyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *