Bikiniarz i inne zjawiska w powojennej modzie

Czy strój może być wyrazem walki z codziennością, czy buntując się wobec rzeczywistości i niestosując się do narzucanych norm można stworzyć subkulturę, skąd w młodzieży z przełomu lat 50. – 60. tyle odwagi, determinacji i fascynacji kulturą jazzową – tego i innych rzeczy dowiedzieliśmy się od gościa Forum Inicjatyw Twórczych, Marcela Woźniaka, autora biografii Leopolda Tyrmanda – naczelnego bikiniarza PRL-u.

22 lutego w sali widowiskowej Forum Inicjatyw Twórczych odbyła się pierwsza z cyklu impreza poświęcona dekadom PRL-u. Poza niezwykle ciekawym spotkaniem z Marcelem Woźniakiem, zgromadzeni goście mieli okazję zobaczyć pokaz mody lat 50. w wykonaniu słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Członkowie UTW oczarowali wszystkich zebranych gości. Pokaz mody przygotowany został z niezwykłą starannością, seniorzy zaskakiwali strojami dopracowanymi w najdrobniejszych szczegółach. Jak sami przyznają, wszystkie próby pod okiem Pani Marioli Tylke przebiegały w świetnej atmosferze, a oni sami napełniali się dobrą energią i optymizmem. Czas spędzony razem bardzo ich do siebie zbliżył a siłą napędową było poczucie humoru.

To nie wszystkie atrakcje, jakie miały miejsce tego wieczoru. W końcowej części spotkania odbył się niezwykły koncert zespołu Twist & Swing. Zespół tworzą dyplomowani artyści, którzy przenieśli zebranych gości do jezzowego świata. Utwory zaprezentowane w autorskich, żywych i oryginalnych aranżacjach na długo zapadną w pamięci słuchaczy. Akustyczne brzmienie instrumentów zapewniło niepowtarzalną oprawę muzyczną imprezy.

Dominika Patyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *