Dzień Kobiet w Forum Inicjatyw Twórczych

8 marca jest międzynarodowym świętem kobiet. Od lat kobiety tego dnia traktowane są w sposób wyjątkowy, otrzymują prezenty i najlepsze życzenia. W gminie Parzęczew Dzień Kobiet też stał się wyjątkowy za sprawą niesamowitego koncertu Damiana Ukeje, na który zaprosił Wójt Gminy Parzęczew.

Dzień kobiet kojarzy się wielu z ideologią PRL i symbolicznym czerwonym goździkiem, z założenia jednak Międzynarodowy Dzień Kobiet jest uczczeniem pamięci sufrażystek walczących o równouprawnienie kobiet. Początki obchodów tego święta związane są ze strajkami w Stanach Zjednoczonych. Podczas jednego z nich, w 1909 roku kobiety sprzeciwiające się uciskowi w firmie, zostały zamknięte w fabryce, gdzie wybuchł pożar. Zginęło w nim 126 kobiet. Od 1910 roku obchodzi się Dzień Kobiet jako uczczenie pamięci i poświęcenia tragicznie zmarłych.

8 marca w Forum Inicjatyw Twórczych odbył się koncert niezwykle utalentowanego artysty Damiana Ukeje z zespołem. Zanim jednak na scenie zobaczyliśmy muzyków, wójt gminy Parzęczew – Ryszard Nowakowski złożył życzenia wszystkim zgromadzonym paniom i symbolicznie wręczył kwiaty na ręce dyrektor Forum Inicjatyw Twórczych – Renaty Nolbrzak. Dla wszystkich zgromadzonych kobiet, władze gminy przygotowały słodki upominek.

Koncert Ukeje rozpoczął się utworami zespołu Maanam, w hołdzie uznania dla zmarłej w 2018 roku Kory. Artyści zaprezentowali też autorskie utwory. Ciekawe aranżacje muzyczne, niezwykły, męski głos wokalisty i talent instrumentalistów złożyły się na prawdziwą muzyczną ucztę. Sala widowiskowa wypełniona była po brzegi. Panie, którym dedykowany był koncert z pewnością poczuły się wyjątkowo, nie zabrakło bisów a oklaski zdawały się nie mieć końca.

Damian Ukeje swoją karierę rozpoczynał w zespole bluesowym Jerry’s Hole Band. Jesienią 2011 wziął udział w pierwszej edycji programu The Voice of Poland i zakwalifikował się do kolejnego etapu, dołączając do drużyny Nergala. Dotarł do finału, w którym wygrał. W lutym 2013 roku premierę miał jego debiutancki album studyjny, zatytułowany po prostu Ukeje. 30 września 2016 wydał swój drugi album studyjny, zatytułowany UZO a w 2018 pojawił się kolejny singiel artysty pod tytułem „Ja Ikar”. Damian Ukeje przekonał do siebie głosem i charyzmą, a żeńską część widowni zauroczył swym czarującym uśmiechem.

 

Dominika Patyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *