Inauguracja roku akademickiego 2019/2020

W środę, 2 października w sali widowiskowej Forum Inicjatyw Twórczych odbyła się inauguracja roku akademickiego 2019/2020 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Parzęczewie. Uroczystość, jak na święto akademickie przystało, była podniosła. Uczestniczyły w niej władze Gminy Parzęczew – wójt Ryszard Nowakowski oraz przewodniczący rady gminy Władysław Krawczyk.

Zgromadzeni goście wysłuchali wykładu „Stary, dobry seks”, dr. hab. prof. Uniwersytetu SWPS Wojciecha Kuleszy, autora wielu publikacji popularnonaukowych, które ukazały się m.in. w tygodniku „Polityka” i „Gazecie Wyborczej”. Wojciech Kulesza stara się również aplikować wiedzę z zakresu psychologii społecznej w praktyce. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z zakresu psychologii społecznej i psychologii miłości.

W kolejnej części spotkania przewodniczący rady programowej UTW w Parzęczewie, Bogdan Wydrzyński przybliżył realizowane dotąd działania. Wspomniał o projekcie realizowanym wspólnie z Fundacją Edukacyjną SIŁACZKA, która jest organizacją działającą od kilku lat w sferze pożytku publicznego, specjalizującą się głównie w działaniach na polu edukacji, oświaty i wychowania oraz szeroko pojętej ekologii. Nadzór nad nią sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Bogdan Wydrzyński wśród zrealizowanych działań wymienił również szkolenie organizowane wspólnie z HN PARTNERS S.C. z podstaw obsługi komputera, zakończone egzaminami ECCC, zajęcia z perswazji i manipulacji prowadzone przez dr Agnieszkę Barczyk-Sitkowską z Uniwersytetu Łódzkiego oraz gimnastykę dla zdrowego kręgosłupa, prowadzoną przez Mariolę Skowrońską-Tylke. Wśród zrealizowanych przedsięwzięć wymienione zostały również wycieczki do Rogowa, Uniejowa, Konina czy Bełchatowa. Na najbliższy rok zaplanowano szkolenie z języka angielskiego, które zakończone zostanie zewnętrznym certyfikatem, zajęcia z grami planszowymi, warsztaty twórcze, wycieczki krajoznawcze i integracyjne oraz naukę tańca towarzyskiego. Słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Parzęczewie spodobał się również pomysł zawiązania drużyny brydżowej.

Po części oficjalnej słuchacze UTW, przygotowani przez Mariolę Tylke, zaprezentowali pokaz mody, który spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem. Wieczór upłynął w przyjemnej atmosferze, przy filiżance kawy i pysznym domowym cieście.

Dominika Patyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *