Słońce w ramionach

Autor niezwykłych ballad, przepięknych pieśni i płyt z muzyką, o której mówi się, że leczy duszę. Jest autorem wszechstronnym. Śpiewa psalmy, ballady kolędowe, mądre pieśni patriotyczne, choć jego głównym nurtem pozostają pieśni drogi, ballady o miłości i afirmacji życia. Paweł Orkisz – krakowski poeta i bard był 28 września gościem Cafe Forum.

Paweł Orkisz – artysta pochodzący z Andrychowa w Małopolsce, zaczynał od koncertów w klubach studenckich Krakowa i nurtu piosenek turystycznych, z czasem zbudował własny świat ciepłych i pozytywnych pieśni i wierszy. W Forum Inicjatyw Twórczych artysta zaprezentował ballady Okudżawy, Cohena, Wysockiego, pieśni żeglarskie, szanty a także pieśni autorskie. Pawłowi Orkiszowi na scenie towarzyszył równie utalentowany Piotr Bzowski, rodowity Krakus, gwiżdżący gitarzysta, śpiewający poezję, aranżer i autor tekstów. Piotr Bzowski jest także perkusistą i aranżerem w bluesowym zespole Preizolband, w ostatnim czasie wdrożył w życie, wraz z przyjaciółmi dwa autorskie projekty pod nazwą: Bzowski Group oraz Melisse.

Sala Cafe Forum tego wieczoru wypełniona była po brzegi, wśród zgromadzonych byli stali goście – mieszkańcy gminy Parzęczew, ale też pojawiło się sporo nowych twarzy z okolicznych miejscowości. Wspólna zabawa i śpiew trwały ponad dwie godziny. Zabawne historie i anegdoty, którymi artyści przeplatali wspaniałe utwory spotkały się z bardzo serdecznym przyjęciem.

Dominika Patyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *