Jeszcze w zielone gramy

„Jeszcze w zielone gramy” – ten i inne, starannie wybrane utwory sprzed kilkudziesięciu lat usłyszeliśmy 25 października w Cafe Forum w wykonaniu Bogdany Gajderowicz i Marka Zytka.

Koncert zorganizowany w ramach Otwartej Sceny Cafe Forum został przyjęty z bardzo dużym entuzjazmem. Przepiękne polskie piosenki, składające się na program widowiska nabrały nowego wdzięku i uroku, a niewątpliwy talent wokalny Bogdany Gajderowicz połączony z akompaniamentem Marka Zytka (który także okazał się utalentowanym wokalistą) stworzyły prawdziwie magiczny klimat.

Na uwagę zasługuje trafny wybór wykonywanych piosenek – piękne melodie i mądre, refleksyjne teksty. Publiczność przyjmowała je bardzo ciepło, często z dużym sentymentem. Tytułowa „Jeszcze w zielone gramy” to jedna z bardziej znanych piosenek Wojciecha Młynarskiego. Ten utwór należy do kategorii piosenek mocno utożsamianych z Młynarskim z uwagi na jego osobiste wykonanie. Później piosenkę śpiewało wielu wybitnych artystów, między innymi Daria Zawiałow oraz zespół Raz, Dwa, Trzy. W programie znalazły się także inne niezapomniane przeboje takich wykonawców jak Zbigniew Wodecki, Piotr Szczepanik, Irena Jarocka czy Wojciech Gąsowski.

Dominika Patyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *