Święto poezji i muzyki w Forum Inicjatyw Twórczych

Małgorzata Borowiec z Radomia zwyciężyła w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Czarno na Białym, II miejsce zajął Mirosław Puszczykowski z Mogilna. Jurorzy przyznali też dwie nagrody za III miejsce – dla Czesława Markiewicza z Zielonej Góry i Agnieszki Marek z Bielska-Białej. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 24 października w Forum Inicjatyw Twórczych.

W tym roku na konkurs nadesłano 115 zestawów wierszy z całej Polski. Jury w składzie: Konrad Tatarowski (przewodniczący), Maria Duszka i Marek Czuku wybrali cztery najlepsze zestawy wierszy, kilka innych wyróżnili. Po uroczystości ogłoszenia wyników i przeczytaniu zwycięskich wierszy odbyło się spotkanie autorskie z Seryjnymi Poetami: Łukaszem Kaźmierczakiem/Łucją Kutting oraz Jolantą Nawrot. Wydarzeniem towarzyszącym rozstrzygnięciu XV OKP Czarno na Białym był wspaniały, niezapomniany koncert Tymona Tymańskiego, zorganizowany w ramach Tapas Music Festival. Jest to cykl wydarzeń kulinarno-muzycznych, podczas których restauratorzy serwują poczęstunek połączony z degustacją win. Ucztę muzyczną natomiast serwują gwiazdy polskich scen muzycznych m.in. Damian Ukeje, Limboski, MaJLo, Robert Cichy czy Tymon Tymański.

Koncert pod hasłem Tymański/Ciechowski, który odbył się w czwartkowy wieczór w Parzęczewie to intrygujący powrót do muzyki i tekstów, które nigdy nie przestały być aktualne, stając się kanonem polskiego rocka. Tymon Tymański sięgnął po utwory Grzegorza Ciechowskiego oraz legendarnej grupy Republika, jak również po swoje, inspirowane twórczością artysty. Koncert ten to sentymentalna podróż do źródeł dawnej, młodzieńczej fascynacji. Podczas koncertu nie zabrakło też utworów z najnowszej płyty Tymańskiego pt. Paszkwile. Płyta zawiera dwanaście piosenek, traktujących o Polsce, Polakach, wolności, seksie, sensie życia oraz przemijaniu.

Dominika Patyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *