RSS
 

Koncert Irka Wojtczaka THE BEES’ KNEES w Parzęczewie

25 lis

DSC_0205W sobotni wieczór 22 listopada w sali widowiskowej Forum Inicjatyw Twórczych odbył się koncert Irka Wojtczaka z zespołem, promujący płytę THE BEES’ KNEES. Mieliśmy okazję wysłuchać wspaniałego zespołu jazzowego,  podziwiać kunszt muzyków i ich perfekcyjne „zgranie”. Irek Wojtczak porównał grę do samochodu, a poszczególnych muzyków do jego części, siebie – kompozytora i leadera zespołu do kierowcy. Z Irkiem zagrali: Adam Żuchowski na kontrabasie, Kamil Pater na gitarze i Krzysztof Gradziuk na perkusji. Znany krytyk muzyczny Adam Baruch tak pisze o  projekcie THE BEES’ KNEES:

Wspaniałe współgranie tych czterech artystów pozwala im również na pozostawienie sobie miejsca na indywidualną przestrzeń. Pomimo jasno określonych melodii i akordów muzyka wciąż obraca się i skręca w różnych kierunkach czy to harmonicznych, melodycznych czy tematycznych. Imponujące sola, znakomite improwizacje grupowe i inteligentne poruszanie po całej materii dźwiękowej. Wojtczak, który skomponował całą muzykę to osobowość liberalna a rezultatem tej postawy jest zbiorowa kreatywność w miejscu muzycznej zgodności czy posłuszeństwa. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko słuchać i cieszyć się muzyką!!!

Publiczność parzęczewska także się nią cieszyła, tym bardziej że wybitny muzyk pochodzi z Parzęczewa, na sali byli jego rodzice i przyjaciele. Atmosfera była wyjątkowa, muzyka porywająca!

Więcej zdjęć w zakładce Galeria 2014

 

Skomentuj