Mały Książe w FIT

25 września w sali widowiskowej Forum Inicjatyw Twórczych odbyło się niezwykłe spotkanie, spotkanie parzęczewskiej publiczności z Małym Księciem. Książka była prezentowana w formie teatru czytanego.

„Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego to najczęściej tłumaczona książka z języka francuskiego w historii. Większość z nas zna historię małego chłopca, który opuszcza swoją bezpieczną planetę i podróżuje po wszechświecie, poznając kaprysy i zachowania dorosłych, poprzez serię dziwnych spotkań. Główny bohater z każdą napotkaną postacią odbywa krótkie rozmowy z których wyciąga nauki. Jego osobista odyseja kończy się podróżą na Ziemię, gdzie przeżywa serię niesamowitych przygód.

Książkę dla parzęczewskiej publiczności czytali Julia Bogacz i Piotr Sankowski, którzy dzięki niewątpliwym talentom aktorskim zahipnotyzowali parzęczewską publiczność. Odbyły się dwa spektakle – pierwszy dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym zaprezentowano przed południem, na seans popołudniowy przybyli starsi mieszkańcy gminy Parzęczew ze swymi dziećmi i wnukami, oni również wyszli ze spotkania urzeczeni.

„Mały Książę” to opowieść ponadczasowa, a promowane w niej wartości nie powinny ulec zatraceniu. Książka zmusza do refleksji nad życiem, do decydowania co jest w nim najważniejsze.

Spotkanie dofinansowano ze środków projektu „UTW dla społeczności” będącego częścią programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Dominika Patyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *