Nowa wystawa w FIT

15 października w sali widowiskowej Forum Inicjatyw Twórczych miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy prac Katarzyny Mosińskiej. Wernisaż połączony został z koncertem piosenek Ewy Demarczyk w wykonaniu Amelii Jaworowskiej – wokalistki i muzyków: Marty Bednarek, Macieja Janeckiego i Marcina Seweryńskiego.

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się od rozmowy, którą z autorką prac przeprowadziła dyrektor Forum Inicjatyw Twórczych – Renata Nolbrzak. Podczas wywiadu dowiedzieliśmy się m.in. że wszelkie zainteresowanie pracami plastycznymi towarzyszyło Pani Katarzynie od dzieciństwa. Myślała o studiach artystycznych jednak ostatecznie wybrała biotechnologię na Politechnice Łódzkiej. Malowanie było cały czas obecne w jej życiu, jednak traktowała je jak hobby. Dopiero po ukończeniu studiów Pani Katarzyna uczestniczyła w kursach malarstwa, które przyczyniły się do decyzji o większym zaangażowaniu w malarstwo. Jak mówi: W malarstwie kocham cały proces twórczy, od pomysłu, po samo malowanie i oczywiście efekt końcowy, który nie jest możliwy bez radości odbiorcy.

            W dalszej części spotkania na scenie zobaczyliśmy wspaniałych muzyków, którzy zaprezentowali utwory Ewy Demarczyk. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć m.in. „Groszki i róże” czy utwór „Rebeka”, na koniec gościnnie wystąpiła Anna Szoszkiewicz z utworem „Tomaszów”. Piosenki legendy słynnej Piwnicy pod Baranami tworzące tło do wspaniałej wystawy wzbudziły poruszenie wśród publiczności, która nagrodziła artystów owacyjnymi brawami.

Po koncercie długo jeszcze dyskutowano w mniejszych grupkach, oglądano prace, była także możliwość porozmawiania z młodą artystką i zakupienia jej prac. Obrazy Katarzyny Mosińskiej jeszcze przez kilka kolejnych tygodni można oglądać w siedzibie FIT.

Dominika Patyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *