Stowarzyszenie Tęczowe Siedlisko zakończyło realizację kolejnego grantu „Ludowe zajęcia artystyczne oraz impreza obrzędowa dla mieszkańców Trojan i okolicznych wsi jako wydarzenie kultywujące lokalne dziedzictwo.”
49 tys. 400 zł to kwota którą Tęczowemu Siedlisku udało się pozyskać na szereg działań artystycznych dla dzieci, dorosłych i seniorów w ramach naboru grantowego „Organizacja wydarzeń kultywujących lokalne dziedzictwo”. W ramach projektu 40 – osoba grupa dzieci, dorosłych i seniorów brała udział w cyklach warsztatów plastycznych, muzycznych, wokalnych, instrumentalnych oraz tanecznych opartych na folklorze łęczyckim. – Warsztaty odbywały się pod okiem instruktorów, którzy doskonale znają się na folklorze łęczyckim i posiadają na jego temat potrzebną wiedzę, którą w bardzo przystępny sposób przekazali naszym uczestnikom. Każde z zajęć cieszyło się ogromnym powodzeniem, jednak nasi podopieczni nie mogli doczekać się wyjazdu na warsztaty taneczne do siedziby Zespołu Pieśni
i Tańca Mazowsze- mówi Antoni Barański skarbnik Stowarzyszenia Tęczowe Siedlisko.
Podsumowanie warsztatów było równie ciekawe jak i przebieg całego projektu, ponieważ zakończył się on Trojańską Biesiadą Świętojańską- imprezą obrzędową.
– Było to wspaniałe wydarzenie podczas którego swoje umiejętności zaprezentowali uczestnicy warsztatów, lokalne zespoły śpiewacze. Widowisko obrzędowe związane z tradycjami nocy świętojańskiej zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca „Anilana”. Cieszyło nas szczególnie to, że na imprezę przybyła ogromna liczba mieszkańców Gminy Parzęczew – dodaje Pan Antoni.
Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.